Zamknij

Ariana Grande wróci do Manchesteru. Zagra dla ofiar zamachu z Justinem Bieberem

Redakcja
31.05.2017 12:00
Ariana Grande
fot. ons.pl

Gwiazda pop Ariana Grande zaplanowała koncert charytatywny w Manchesterze. Towarzyszyć jej będzie m.in. Justin Bieber.

Piosenkarka napisała w mediach społecznościowych, że w ten sposób chce wyrazić miłość dla Manchesteru. Koncert odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. Wydarzenie będzie poświęcone pamięci 22 ofiar zamachu terrorystycznego.

Zobacz także

Poza Grande na scenie pojawią się inni wykonawcy, m.in. Justin Bieber, Katy Perry, Pharell Williams, Miley Cyrus i Niall Horan z One Direction oraz brytyjskie zespoły Coldplay i pochodzący z Manchesteru Take That. Zysk zostanie przekazany fundacji "We Love Manchester", pomagającej rodzinom ofiar i rannych. Impreza odbędzie się na stadionie krykietowym Old Trafford Cricket Ground. Transmisje obejrzeć można będzie na kanale BBC One i wysłuchać na antenie BBC Radio 1. Bilety kupić będzie można od 1 czerwca

Zobacz także

Tuż po tragedii menedżer amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande poinformował w środę o zawieszeniu jej trasy koncertowej po tym, jak po poniedziałkowym występie w Manchesterze doszło do zamachu terrorystycznego, w którym co najmniej 22 osoby zginęły, a 119 zostało rannych. Zamach w Manchesterze był najpoważniejszym aktem terroru na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system transportu publicznego w Londynie w lipcu 2005 roku, w których zginęły 52 osoby, w tym trzy Polki, a blisko 800 osób zostało rannych.

RadioZET.pl/AFP/MAAL