Zamknij

Co z dzisiejszym koncertem Ariany Grande?

Redakcja
04.06.2017 15:16
Co z dzisiejszym koncertem Ariany Grande?
fot. ons.pl

Nie wiadomo na razie, czy po sobotnich atakach terrorystów w Londynie, odbędzie sie zaplanowany na niedzielny wieczór koncert charytatywny Ariany Grande w Manchesterze. 

Dochód z imprezy ma pomóc w leczeniu ofiar zamachu, do którego doszlo pod koniec maja po koncercie amerykanskiej gwiazdy. Decyzje o tym, czy odwołać koncert podejmą dzisiaj słuzby specjalne.

Jak przyznał w rozmowie z Radiem ZET Krzysztof Liedel, ekspert do spraw terroryzmu międzynarodowego, koncert nie zostanie odwołany.

W sobotę wieczorem zamachowcy najpierw wjechali samochodem w ludzi przebywających na moście London Bridge w centrum miasta, a następnie wysiedli z pojazdu i zaatakowali przechodniów nożami w pobliżu targu Borough Market.

Zginęło co najmniej siedem osób, a 48 zostało rannych. Część z nich odniosła poważne obrażenia, które mogą zagrażać ich życiu.

Do zamachu doszło na zaledwie cztery dni przed czwartkowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii. Obie partie zawiesiły w niedzielę kampanię, ale zapowiedziały, że wznowią ją w poniedziałek i nie przewidują zakłóceń w organizacji wyborów.

Sobotni atak to trzeci poważny incydent terrorystyczny w Wielkiej Brytanii na przestrzeni kilku miesięcy.

Wcześniej w marcu br. w zamachu na Westminster Bridge w Londynie zginęło sześć osób, a 49 zostało rannych. 22 maja doszło zaś do ataku w Manchesterze, gdzie po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu wejścia do hali. 22 osoby zginęły, a ponad 120 zostało rannych.

RadioZET.pl/SI/PT/PAP