Zamknij

Atak na szkołę. Zamachowcy zabili dzieci. "Otworzyli do nich ogień"

24.10.2020 19:59
atak na szkołę w kamerunie
fot. Twitter: Ludovic Lado

Uzbrojeni napastnicy zabili pięcioro dzieci, a dziewięcioro ranili w sobotę w ataku na szkołę w mieście Kumba na zachodzie Kamerunu, gdzie działają separatyści - poinformował przedstawiciel lokalnych władz.

Atak na szkołę w Regionie Południowo-Zachodnim Kamerunu. Władze obwiniły separatystów, którzy na zachodzie Kamerunu chcą utworzyć odrębne państwo, ale agencja Reutera nie była w stanie od razu zweryfikować tych informacji.

"Zaatakowali około południa. Znaleźli dzieci w klasie i otworzyli do nich ogień" - powiedział Reuterowi Ali Anougou, zastępca prefekta 180-tysięcznej Kumby. Dodał, że dziewięcioro pozostałych dzieci zostało poważnie rannych i wysłanych do szpitala.

Atak na szkołę w Kamerunie. Pięcioro dzieci zginęło, dziewięcioro rannych

Separatyści w niespokojnych anglojęzycznych Regionach Południowo-Zachodnim i Północno-Zachodnim walczą o stworzenie odrębnego państwa. W przeszłości zamykali szkoły i wprowadzali godziny policyjne w ramach protestu wobec francuskojęzycznego rządu i jego - jak twierdzą secesjoniści - polityki marginalizacji anglojęzycznej mniejszości.

Zobacz także

W zeszłym roku władze oskarżyły separatystów o porwanie kilkudziesięciorga dzieci w wieku szkolnym, czemu ci zaprzeczyli.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter/ BBC