Zamknij

Atak na szpital w Kijowie, zginęło dziecko. "Rosja zabija i kaleczy nasze dzieci"

26.02.2022 22:13

W Kijowie w wyniku rosyjskiego ataku zginęło dziecko. Pięcioro poszkodowanych trafiło właśnie do szpitala - powiedział programowi TSN Serhij Czernyszuk ze szpitala Ochmatdyt.

Atak na szpital w Kijowie, zginęło dziecko. "Rosja zabija i kaleczy nasze dzieci"
fot. Twitter: Fearless diver

Wojna w Ukrainie. - Właśnie przywieźli pięcioro poszkodowanych. Niestety jedno dziecko zmarło przed przetransportowaniem do szpitala - powiedział programowi TSN medyczny dyrektor placówki.

Jak dodał, jedno dziecko doznało ciężkich ran kończyn i głowy, jest teraz operowane. Kolejne dziecko odniosło lekkie obrażenia palca. Dwoje dorosłych dostarczono do szpitala ze "średnimi obrażeniami".

Atak na szpital w Kijowie. Zginęło dziecko, są ranni

Ukraińskie koleje wyłączyły z ruchu centralny dworzec kolejowy w Kijowie z powodu trwającego w jego pobliżu ostrzału – poinformowała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na biuro prasowe ukraińskich kolei. Po zakończeniu ostrzału dostawa energii elektrycznej zostanie wznowiona, podobnie jak odjazdy pociągów.

Sobota jest trzecim dniem inwazji Rosji na Ukrainę. Wróg kontynuuje ofensywę na wybranych kierunkach, jego głównym celem pozostaje okrążenie i zablokowanie Kijowa, by zmusić ukraiński rząd do zmiany polityki - poinformował w ostatnim sobotnim komunikacie sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Dodano, że rosyjska ofensywa słabnie, a jednostki wroga czekają na posiłki i uzupełnienie zapasów.

Skutecznie odpieramy ataki Rosjan - powiedział w wygłoszonym w sobotę oświadczeniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zapewnił, że ukraińska armia kontroluje Kijów i kluczowe miasta wokół stolicy.

Trwa wojna w Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.  

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo:  

RadioZET.pl/ PAP