Zamknij

Atak nożownika w metrze. Kilka osób jest rannych

PAP
01.02.2021 19:16
Zdjęcie ilustracyjne
fot. WILLIAM ABENHAIM/SIPA/EAST NEWS

Atak nożownika w metrze w Brukseli miał miejsce w poniedziałek wieczorem. Kilka osób jest rannych - donoszą zagraniczne media.

Atak nożownika w metrze w Brukseli. W poniedziałek po południu nieznany sprawca zaatakował pasażerów metra w Brukseli, niedaleko Gare de l'Ouest w dzielnicy Mollenbeek. Jak podała telewizja RTL-TVI na swojej stronie internetowej, mężczyzna ranił kilka osób, zanim został obezwładniony przez policję. W sieci pojawiły się już zdjęcia i nagrania z momentu pacyfikacji napastnika.

Atak nożownika w metrze w Brukseli. Kilka osób jest rannych

Byłem w środkowym wagonie. Nagle usłyszałem krzyk. Zobaczyłem mężczyznę dźgającego kobietę w gardło. Ludzie w panice rzucili się do ucieczki. Nie wiedzieliśmy, co robić. Kobieta krwawiła. Potem przyjechała policja i zostaliśmy ewakuowani - tak relacjonuje całe zdarzenie świadek cytowany przez telewizję RTL-TVI na jej stronie internetowej. Inny świadek zwrócił uwagę, że mężczyzna atakował tylko kobiety.

Policja nie udziela dokładnych informacji o nożowniku, a jedynie potwierdza, że do zdarzenia faktycznie doszło. Wychodzi z założenia, że atak miał podłoże emocjonalne.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

C