Zamknij

Atak nożownika w przedszkolu. Kilkadziesiąt dzieci rannych

04.06.2020 11:16
Atak nożownika w przedszkolu. Kilkadziesiąt dzieci rannych
fot. Twitter

Co najmniej 39 osób, w większości dzieci, zostało rannych po ataku nożownika w przedszkolu w południowych Chinach - poinformowały lokalne media. Wstępnie wiadomo, że sprawca ataku to ochroniarz przedszkola. Nie wiadomo, jaki był jego motyw.

Do ataku nożownika doszło w czwartek w Wuzhou w regionie Kuangsi. Lokalne władze przekazały, że 37 podopiecznych przedszkola i dwoje dorosłych odniosło różnego rodzaju obrażenia. Chińskie media państwowe zidentyfikowały napastnika jako ochroniarza o nazwisku Li. Podejrzany został ujęty, a w sprawie wszczęto śledztwo.

Chińska telewizja państwowa CCTV poinformowała z kolei, że w ataku rannych zostało 40 osób, w tym trzy ciężko - dyrektor szkoły, inny ochroniarz i uczeń. Agencja AP, która powołuje się na CCTV, nie precyzuje, czy do ataku doszło w przedszkolu, czy np. w zespole szkolno-przedszkolnym.

Seria ataków na dzieci

Brutalne przestępstwa są w Chinach rzadsze niż w wielu innych krajach świata, m.in. z powodu ścisłej kontroli broni palnej i środków bezpieczeństwa stosowanych szczególnie w dużych miastach. W ostatnich latach krajem wstrząsnęła jednak seria tragicznych w skutkach ataków z użyciem noży i siekier, których ofiarami często padały dzieci.

W połowie listopada ub.r. 51 dzieci i troje wychowawców przedszkola w prowincji Junnan na południowym zachodzie Chin odniosło obrażenia w wyniku ataku z użyciem żrącej substancji. W październiku 2018 r. kobieta zraniła nożem 14 dzieci w przedszkolu w mieście wydzielonym Chongqing w środkowych Chinach.

Prawie 20 dzieci zginęło w szkolnych atakach w 2010 roku, co skłoniło kierownictwo wielu szkół do wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń, jak bramy czy ochroniarze.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP