Zamknij

Atak nożownika w przedszkolu. Są zabici. Podejrzany jest na wolności

03.08.2022 09:27

Co najmniej 3 zabitych i 6 rannych po ataku nożownika w przedszkolu w południowo-wschodnich Chinach - podała miejscowa policja. 48-letni podejrzany jest wciąż na wolności.

Atak nożownika w Chinach
fot. Dmitry Kalinovsky/Shutterstock (ilustracyjne)

Jak podała policja w serwisie społecznościowym Weibo (chiński odpowiednik Twittera), "gangster w czapce i masce" zaatakował prywatne przedszkole w gminie Anfu w prowincji Jiangxi w południowo-wschodnich Chinach. W wyniku ataku zginęły co najmniej trzy osoby, a 6 zostało rannych.

Nie wiadomo, czy wśród poszkodowanych są dzieci. 48-latek podejrzany o zbrodnię jest wciąż na wolności.

Atak nożownika w przedszkolu. Nie żyje co najmniej 3 osób

"Organy bezpieczeństwa publicznego dokładają wszelkich starań, aby załapać podejrzanego” – napisała w oświadczeniu policja. Na nagraniu ze miejsca tragedii, udostępnionych przez państwowy dziennik „Beijing Daily”, można zobaczyć policjanta niosącego na rękach małe dziecko do karetki pogotowia.

Agencja AFP podkreśliła, że w ostatnich latach w Państwie Środka miały miejsce co najmniej kilka publicznych ataków z użyciem noży (broń palna w komunistycznych Chinach jest mocno ograniczona dla cywilów). W kwietniu ubiegłego roku dwoje dzieci zostało zabitych, a 16 innych zostało rannych, gdy mężczyzna z nożem wszedł do przedszkola w południowych Chinach. W ubiegłym miesiącu cztery osoby zostały ranne w wyniku dźgnięcia nożem w szpitalu w Szanghaju, zanim napastnik został postrzelony przez policję.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/AFP