Zamknij

Atak nożownika w szkole w Szwecji. "Wszedł do klasy w czarnej masce na twarzy"

10.01.2022 13:30

W szkole średniej NTI w Kristianstad, na południu Szwecji, w pierwszym dniu lekcji po przerwie świątecznej uczeń zranił nożem 50-letniego nauczyciela oraz 16-letniego kolegę. Nastolatek jest poważnie ranny. 

Policja
fot. Shutterstock

Domniemany sprawca, niepełnoletni uczeń, został zatrzymany przez policję pod zarzutem usiłowania zabójstwa dwóch osób. Trwa jego przesłuchanie, na razie motyw ataku jest nieznany - podały lokalne media. W poniedziałek w Szwecji po przerwie świątecznej rozpoczęły się zajęcia w szkołach.

Atak nożownika w szkole w Szwecji. "Wszedł do klasy w czarnej masce na twarzy"

Według świadka cytowanego przez gazetę "Kristianstadsbladet" "nożownik wszedł do klasy w czarnej masce na twarzy, z głośnika odtwarzał głośną muzykę, a następnie zaatakował nauczyciela oraz kolegów". - Początkowo myśleliśmy, że to żart - powiedział jeden z uczniów. Ranny nauczyciel ewakuował podopiecznych.

W sierpniu 2021 roku w Esloev, także w regionie Skania, w drugim dniu roku szkolnego, przebrany za kościotrupa 15-letni uczeń ciężko zranił nożem 45-letniego nauczyciela. Sprawca nagrywał zdarzenie, a w śledztwie przyznał, że inspirował się atakami terrorystycznymi w Christchurch w Nowej Zelandii, a także na wyspie Utoya w Norwegii. Nastolatek pod koniec grudnia został skazany na 2,5 roku pobytu w domu poprawczym.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP