Francja: Nozownik zaszlachtował przechodnia. Trwa obława

16.05.2017 21:02

Na jednej z ulic we francuskim mieście Rouen na północny-zachód od Paryża agresywny mężczyzna rzucił się z nożem na przechodniów. Jedna osoba nie żyje, a kilka zostało rannych. Policjanci oddali strzały w kierunku napastnika, jednak nie udało się go schwytać.

Francja: Nozownik zaszlachtował przechodnia. Trwa obława fot. Twitter

Jak donoszą francuskie media, ponad 20 wozów opancerzonych przy pomocy wojska zablokowało część 100-tysięcznego miasta Rouen. W pierwszych dwóch godzinach obławy nie udało się jednak złapać nożownika.

Francuskie władze nie podały do wiadomości, jakiej narodowości jest napastnik. Wiadomo jedynie, że po ataku ukrył się na ulicy Alsace-Lorraine. Lokalne media około godz. 20:30 podały, że ofiarą jest Pascal Darmon, znany miejscowej społeczności handlarz winami i były prezes klubu piłkarskiego FC Rouen.

Nie pierwsza tragedia w tej okolicy

To nie pierwsza taka historia w tym malowniczym mieście nad Sekwaną. W 2016 zamordowano tam księdza. Napastnicy weszli podczas mszy do kościoła i poderżnęli duchownemu gardło na oczach wiernych. Wtedy w krótkim czasie wyszło na jaw, że za atakiem stoi tzw. Państwo Islamskie.

RadioZET.pl/LeGlobe/Twitter/strz

Oceń