Zamknij

Francja: Nozownik zaszlachtował przechodnia. Trwa obława

Redakcja
16.05.2017 21:02
Francja: Nozownik zaszlachtował przechodnia. Trwa obława
fot. Twitter

Na jednej z ulic we francuskim mieście Rouen na północny-zachód od Paryża agresywny mężczyzna rzucił się z nożem na przechodniów. Jedna osoba nie żyje, a kilka zostało rannych. Policjanci oddali strzały w kierunku napastnika, jednak nie udało się go schwytać.

Jak donoszą francuskie media, ponad 20 wozów opancerzonych przy pomocy wojska zablokowało część 100-tysięcznego miasta Rouen. W pierwszych dwóch godzinach obławy nie udało się jednak złapać nożownika.

Zobacz także

Francuskie władze nie podały do wiadomości, jakiej narodowości jest napastnik. Wiadomo jedynie, że po ataku ukrył się na ulicy Alsace-Lorraine. Lokalne media około godz. 20:30 podały, że ofiarą jest Pascal Darmon, znany miejscowej społeczności handlarz winami i były prezes klubu piłkarskiego FC Rouen.

Nie pierwsza tragedia w tej okolicy

To nie pierwsza taka historia w tym malowniczym mieście nad Sekwaną. W 2016 zamordowano tam księdza. Napastnicy weszli podczas mszy do kościoła i poderżnęli duchownemu gardło na oczach wiernych. Wtedy w krótkim czasie wyszło na jaw, że za atakiem stoi tzw. Państwo Islamskie.

RadioZET.pl/LeGlobe/Twitter/strz