Zamknij

Atak partyzantów na sztab partii Putina. "To była piekielna noc dla wrogów"

10.08.2022 12:02

Ukraińscy partyzanci uszkodzili sztab putinowskiej partii Jedna Rosja w okupowanym Melitopolu w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy – poinformował 10 sierpnia mer miasta Iwan Fedorow w ukraińskiej telewizji.

atak na siedzibę jednej rosji
fot. Twitter: Sikora slava

Ukraińscy partyzanci zaatakowali siedzibę putinowskiej partii Jedna Rosja w okupowanym Melitpolu. - Dziś była piekielna noc dla wrogów na terytorium Melitopola – trzecia pod rząd. Wczoraj około godz. 22 (21 czasu polskiego) siły oporu i partyzanci uszkodzili sztab Jednej Rosji – oznajmił Iwan Fedorow.

Podkreślił, że 10 sierpnia padły ze strony sił oporu deklaracje, że "ogłoszono polowanie na wszystkie osoby mające związek z pseudoreferendum na okupowanym terytorium obwodu zaporoskiego" w sprawie ewentualnego przyłączenia tych terenów do Rosji.

Melitopol. Ukraińscy partyzanci zaatakowali siedzibę partii Putina

Wcześniej lokalny portal RIA Melitopol zamieścił zdjęcia zbitych szyb i rozerwanych fragmentów fasady sztabu Jednej Rosji w mieście. "Melitopolscy partyzanci przekazali wiadomość wszystkim kolaborantom, którzy szykują pseudoreferendum w obwodzie zaporoskim" – napisano.

RIA Melitopol pisze, że "na razie obeszło się bez ofiar", ale wybuch jest ostrzeżeniem dla każdego, kto rozważa wzięcie udziału w organizacji pseudoreferendum w sprawie przynależności regionu.

Szef nowych władz Melitopola z nadania Moskwy Jewhen Bałycki oświadczył w poniedziałek, że podpisał zarządzenie o "początku przygotowań" do organizacji pseudoreferendum. Bałycki nie sprecyzował, kiedy miałoby się odbyć nielegalne głosowanie.

Chersoń. Rosjanie obiecują pieniądze za udział w pseudoreferendum

W niedzielę lojalne wobec Kijowa władze sąsiedniego obwodu chersońskiego powiadomiły, że rosyjscy najeźdźcy obiecują mieszkańcom nagrodę w wysokości 10 tys. rubli (około 770 zł) za udział w tzw. referendum.

Chersoń, niemal cały obwód chersoński i południowa część regionu zaporoskiego znajdują się pod rosyjską okupacją od początku marca. Od kwietnia ukraińskie władze i media informowały, że trwają przygotowania do przeprowadzenia pseudoreferendów w sprawie przyłączenia tych terenów do Rosji lub utworzenia tam zależnych od Moskwy tzw. republik ludowych.

loader

RadioZET.pl/ PAP