Zamknij

Atak rakietowy w obwodzie zaporoskim. Prawdopodobnie są zabici i ranni

PAP
22.05.2022 09:01
Zaporoże
fot. Ukrinform /East News

Wojska rosyjskie przypuściły w nocy z soboty na niedzielę atak rakietowy na jedną z wiosek w obwodzie zaporoskim na Ukrainie, w rejonie wilnianskim - poinformowały na Telegramie władze obwodowe. Prawdopodobnie są zabici i ranni.

Rosjanie rakietami zaatakowali obwód zaporoski. "Dzisiaj, 22 maja, około godziny 2:44 wojska rosyjskie wystrzeliły pociski na cywilną infrastrukturę jednej z wiosek w rejonie wilnianskim obwodu zaporoskiego” – napisały władze obwodu.

Obecnie na miejscu pracują odpowiednie służby. Według ukraińskich mediów eksplozje były słyszane przez mieszkańców Zaporoża przez całą noc.

Atak rakietowy w obwodzie zaporoskim

Zaporoże już w sobotę zostało zaatakowane przez Rosjan, a jedna z rakiet uszkodziła budynek sanatorium na wyspie Chortycia.

W ostatniej dobie w obwodach donieckim i ługańskim wojska ukraińskie odparły dziewięć ataków Rosjan - podał w niedzielę rano sztab generalny ukraińskiej armii w komunikacie opublikowanym w serwisie Facebook.

Tylko w tych dwóch regionach Ukraińcom udało się unieszkodliwić pięć czołgów, cztery systemy artyleryjskie, dziesięć bojowych wozów opancerzonych i dwa pojazdy kołowe - wynika z informacji ukraińskiego dowództwa.

RadioZET.pl/ PAP/ Telegram

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje

C