Zamknij

Wojsko udaremniło zamach w Egipcie. Zginęło 18 terrorystów

22.07.2020 07:48
zamach w Egipcie
fot. Twitter/ Egypt Today

Zamach terrorystyczny w miejscowości Bir al-Abd w Egipcie. Terroryści zaatakowali posterunek żandarmerii wojskowej. Wojsku udało się jednak powstrzymać dalsze działania zamachowców. Z rąk wojskowych śmierć poniosło 18 terrorystów - podano.

Do ataku terrorystycznego doszło w miejscowości Bir al-Abd w muhafazie Synaj Północny, w pobliżu słonego jeziora Bardawil.

Dżihadyści zaatakowali posterunek żandarmerii wojskowej. Jeden z nich miał na sobie kamizelkę z ładunkiem wybuchowym. Pozostali uczestnicy ataku osłaniali go i zapewniali wsparcie.

Egipt. Wojsko udaremniło zamach terrorystyczny na Synaju

Podczas pościgu za zamachowcami zostały zniszczone przez armię cztery pojazdy, spośród których trzy miały posłużyć jako samochody-pułapki. W jednym z opuszczonych gospodarstw doszło do strzelaniny, w wyniku której została wyeliminowana większość atakujących - wskazano w komunikacie egipskiej armii.

Zobacz także

Zamachy terrorystyczne są przeprowadzane na Synaju regularnie od 2013 r., gdy od władzy został odsunięty prezydent Mohammed Mursi wspierany przez Bractwo Muzułmańskie.

W maju rzecznik egipskich sił zbrojnych poinformował, że 15 wojskowych zginęło "w niedawnych" operacjach na Półwyspie Synaj. Zlikwidowano w nich też łącznie 126 osób zaangażowanych działalność terrorystyczną - dodał.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter