Zamknij

Francuskie śledztwo ws. ataku w Londynie. Le Pen: Granice powinny być chronione

Redakcja
23.03.2017 11:33
Le Pen
fot. East News

Paryska prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa w związku ze środowym atakiem w Londynie, ponieważ wśród rannych jest trójka francuskich nastolatków - licealistów, którzy przebywali w brytyjskiej stolicy na wycieczce szkolnej. Zdarzenia w stolicy Wlk. Brytanii skomentowała również kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen.

Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa prowadzi wydział prokuratury ds. walki z terroryzmem. Agencja Associated Press pisze, że jest prawdopodobne, iż w ramach tego śledztwa funkcjonariusze francuskiej policji udadzą się do Londynu.

Le Pen: Chrońmy granice, zamykajmy meczety z ekstremistami

- Zamach w centrum stolicy Wielkiej Brytanii pokazuje, że granice państw powinny być odpowiednio chronione - powiedziała przywódczyni Frontu Narodowego Marine Le Pen.

W wywiadzie dla telewizji BFM i radia RMC podkreślała, że państwa muszą współpracować, wymieniając się danymi wywiadowczymi. Zaapelowała też o zamykanie meczetów powiązanych z ekstremistami. Zaproponowała również, aby odbierać francuskie obywatelstwo osobom legitymującym się dwoma paszportami i skazanym za akty terroru.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Problem, z którym się obecnie zmagamy, to działania terrorystyczne prowadzone niskimi nakładami finansowymi - powiedziała kandydatka na prezydenta Francji, odnosząc się do aktów terroru z wykorzystaniem np. samochodów. Dodała, że "należy kontrolować granice".

RadioZET.pl/PAP/MP