Zamknij

Seria ataków w Londynie. 7 osób nie żyje. Rośnie liczba hospitalizowanych

Redakcja
04.06.2017 07:55
Seria ataków w Londynie. 7 osób nie żyje. Rośnie liczba hospitalizowanych
fot. PAP/EPA

W wyniku sobotniego zamachu terrorystycznego w Londynie do szpitala przyjęto już 48 osób - poinformowały w niedzielę rano londyńskie służby ratunkowe. Mniej poważne rany wielu innych osób opatrywano na miejscu zdarzenia. Wiadomo także, że zginęło 7 osób, co potwierdziła Szefowa Scotland Yard.

- Do pięciu szpitali w całym Londynie przyjęliśmy 48 pacjentów, którzy odnieśli rany w ataku - mówił przedstawiciel pogotowia ratunkowego. Poprzedni bilans mówił o 30 hospitalizowanych.

W wyniku zdarzenia zginęło co najmniej sześć osób.

''Nasza wiedza cały czas rośnie''

Według oświadczenia policji metropolitalnej w Londynie, pierwsze informacje o incydencie zostały przekazane służbom krótko po 22 czasu lokalnego (23 czasu polskiego), kiedy świadkowie relacjonowali, że duży samochód dostawczy wjechał w grupę przechodniów na moście London Bridge.

Jak dodano, po chwili zgłoszono także drugi incydent na pobliskim targu Borough Market, gdzie kilka osób zostało zaatakowanych przez nożowników. Według ustaleń policji, oba zdarzenia były elementem tego samego ataku.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: ''Na ziemię, na ziemię''. Dramatyczne nagranie z londyńskiego baru [WIDEO]

Podczas krótkiego briefingu dla mediów w niedzielę rano, komisarz Mark Rowley podkreślił, że "nasza wiedza na temat tego incydentu cały czas rośnie".

Rowley dodał, że uzbrojeni funkcjonariusze zastrzelili wszystkich trzech zamachowców w ciągu zaledwie ośmiu minut od pierwszego zgłoszenia.

RadioZET.pl/PAP/DG/SI