Zamknij

Atak w Londynie. Nie żyje kolejna ranna osoba w środowym zamachu

Redakcja
23.03.2017 22:47
Londyn
fot. PAP/EPA

Zmarła kolejna osoba ranna w środowym zamachu w pobliżu parlamentu w Londynie - poinformowała w czwartek wieczorem brytyjska policja.

Jak podano, kolejną ofiarą jest 75-letni mężczyzna.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Wcześniej informowano o trzech ofiarach ataku zamachowca. Oprócz 48-letniego funkcjonariusza policji w zamachu zginął 54-letni amerykański turysta i 43-letnia kobieta pochodzenia hiszpańskiego. Rannych zostało ok. 40 osób, 29 trafiło do szpitali.

Co wydarzyło się w Londynie?

W środę ok. godz. 14.40 (15.40 w Polsce) napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren brytyjskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem jednego z policjantów strzegących bramy wjazdowej. Wkrótce potem sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa.

Zobacz także

Zamachowiec z Wielkiej Brytanii

- Mężczyzna, który w środę dokonał zamachu terrorystycznego w Londynie, urodził się w Wielkiej Brytanii - powiedziała May. Policja potwierdziła, że Brytyjczyk nazywał się Khalid Masood.

Premier powiedziała, że swego czasu prowadzone było śledztwo w sprawie ekstremistycznych powiązań tego mężczyzny, ale został on uznany za "marginalną postać".

Policja uważa, że zamachowiec działał sam i że nie ma powodu, by sądzić, iż planowane są "dalsze ataki w najbliższym czasie".

RadioZET.pl/PAP/DG