Zamknij

"Europa jednoczy się ze Zjednoczonym Królestwem''. Światowi przywódcy po zamachu w Londynie

Redakcja
04.06.2017 09:43
"Europa jednoczy się ze Zjednoczonym Królestwem''. Światowi przywódcy po zamachu w Londynie
fot. PAP/EPA

W reakcji na sobotni zamach w Londynie przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zapewnił na Twitterze, że myślami i modlitwą jest z ofiarami ataku oraz ich rodzinami. W podobnym tonie wypowiedział się również na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Śledzę ostatnie doniesienia z Londynu z przerażeniem" - napisał Juncker, dodając: "Proszę, zachowajcie ostrożność".

Z kolei Tusk zapewnił, że "Europa jednoczy się ze Zjednoczonym Królestwem w walce z terroryzmem".

Kolejny bestialski atak, kolejne ofiary. Kondolencje i wyrazy współczucia. Europa musi odważnie przeciwstawić się terrorystom - napisała w niedzielę na Twitterze premier Beata Szydło.

Zobacz także

- Moje myśli, pełne współczucia i solidarności, są w tej chwili skierowane ku naszym brytyjskimi przyjaciołom i wszystkim mieszkańcom Londynu - powiedziała Merkel.

- Łączy nas dziś ponad granicami uczucie przerażenia i żałoby, lecz także determinacja - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu. Merkel zapewniła, że Niemcy będą "zdecydowanie" wspierać Wielką Brytanię w walce z wszelkimi przejawami terroryzmu.

Seria ataków w Londynie

Co najmniej sześć osób zginęło, a ok. 50 trafiło do szpitala w wyniku zamachu terrorystycznego, do którego doszło w sobotę w Londynie. Zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. Wszyscy trzej napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.