Zamknij

''Na ziemię, na ziemię''. Dramatyczne nagranie z londyńskiego baru [WIDEO]

Redakcja
04.06.2017 07:29
''Na ziemię, na ziemię''. Dramatyczne nagranie z londyńskiego baru [WIDEO]
fot. Twitter

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać pierwsze chwile po ataku terrorystycznym na London Bridge i popularnym Borough Market. Część z nich jest wyjątkowo wstrząsająca.

Zobacz także

Jedno z zamieszczonych nagrań wideo pokazuje sytuację, w której oddział policji wkracza do lokalu ''London Bridge Bar''. - Na ziemię, na ziemię! - krzyczą funkcjonariusze do wystraszonych klientów, którzy bez oporu wykonują ich polecenia.

Służbom po ataku udało się bezpiecznie ewakuować nawet kilkaset osób. Według najnowszych informacji wynika, że w ataku zginęło co najmniej sześć osób a trzydzieści jest hospitalizowanych.

Co wydarzyło się w Londynie?

Tuż po godzinie 23 zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge. Następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. Podczas krótkiego briefingu dla mediów w niedzielę rano, komisarz Mark Rowley podkreślił, że "nasza wiedza na temat tego incydentu cały czas rośnie". Rowley dodał, że uzbrojeni funkcjonariusze zastrzelili wszystkich trzech zamachowców w ciągu zaledwie ośmiu minut od pierwszego zgłoszenia.

RadioZET.pl/PAP/DG