Zamknij

Nożownik z Londynu był znany policji. Wystąpił też w filmie

Redakcja
05.06.2017 13:59
Nożownik z Londynu był znany policji. Wystąpił też w filmie
fot. Youtube

Ekstremista znany jako "Abz", który został zastrzelony po zamachu w Londynie, był już wcześniej znany Metropolitan Police. O radykalnych poglądach nożownika informowała jego sąsiadka. Sam mężczyzna był ponadto bohaterem filmu dostępnego w serwisie Youtube. Nosi on tytuł "Dżihadysta z sąsiedztwa".

Brytyjskiej policji nie można odmówić refleksu i sprawnie przeprowadzanych działań operacyjnych. Natłok zgłoszeń i liczba ludzi koniecznych do monitorowania sprawia jednak, że nie każdą podejrzaną osobę funkcjonariusze są w stanie sprawdzić. Wydaje się, że właśnie tak było i w tym przypadku. 

27-latek, który zginał w wyniku akcji odwetowej policji, miał być dobrze znany służbom. O jego działaniach poinformowała policję jego sąsiadka. Mówiła, że mężczyzna dziwnie się zachowuje i stanowi łatwy cel dla propagatorów dżihadu ze względu na to, co ogląda w sieci.

Jak się później okazało mężczyzna nie tylko oglądał, ale też sam występował. Jest bowiem bohaterem dokumentu "The Jihadist Next Door" dostępnym w całości do obejrzenia w serwisie Youtube. Na filmie widać, jak "Abz" kłóci się z policją i bez większego zastanowienia wyciąga czarną flagę ISIS. Miał on też "nawracać" dzieci na radykalizm.

Przypadkiem wyszło na jaw, że służby już wcześniej dysponowały jego teczką i w momencie zamachu w Londynie był on znany funkcjonariuszom.

RadioZET.pl/Daily Mail/KM