Zamknij

Atak w Manchesterze. Dźwięki eksplozji, krzyk dzieci. Ariana Grande zabiera głos

Redakcja
23.05.2017 07:51
Atak w Manchesterze. Dźwięki eksplozji, krzyk dzieci. Ariana Grande zabiera głos
fot. PAP/EPA

Głośny huk, panika - ludzie, głównie młodzież, w pośpiechu próbowali wybiec z hali w Manchesterze. 

Służby badają sprawę pod kątem zamachu terrorystycznego. Do tragedii doszło w poniedziałkowy wieczór po koncercie popowej wokalistki Ariany Grande w Manchesterze. 19 osób zginęło, 59 zostało rannych.

Zobacz także

Głośny huk słyszany był w pobliżu kas w hali Manchester Arena. 

Kondolencje płyną z całego świata, także z Polski.

W sprawie ataku głos zabrała także wokalistka Ariana Grande, która w poniedziałkowy wieczór grała koncert, po którym doszło do tragedii.

Na kanale informacyjnym trasy koncertowej Ariany Grande poinformowano o zawieszeniu trasy do odwołania.

Wybuch nastąpił po koncercie, kiedy zarówno młodzież, jak i organizatorzy w spokoju chcieli cieszyć się wrażeniami po udanym koncercie. To, co widzieliśmy kilka minut po ataku, nie było paniką, a zwykłym instynktem ludzkim, który daje komunikat: "ratuj się". 

W Manchester Arena przebywała głównie młodzież, dzieci, a także ich rodzice.

Zobacz także

Według relacji świadków, na miejscu słychać było krzyki i płacz dzieci. Akcja ratunkowa przebiegła w sposób skoordynowany. Służby stanęły na wysokości zadania, pomoc dla ofiar przybyła błyskawicznie. Kilka tygodni temu w mieście przeprowadzono ćwiczenia na wypadek zamachu. Ewakuacja takiego obiektu ma maksymalnie trwać 8 minut.

Służby podczas badania terenu znalazły tajemniczy pakunek i zdecydowały się na kontrolowany wybuch. Nie stanowił on jednak zagrożenia. W paczce znajdowały się ubrania. 

mapa
fot. Google Maps

W mediach społecznościowych pojawiają się krótkie filmiki zwolenników tzw. Państwa Islamskiego, którzy "świętują" tragedię w Manchesterze.

Do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie dotarły dotąd informacje o tym, by w ofiarami ataku byli także Polacy. Konsulat RP w Manchesterze uruchomił numer telefonu dyżurnego: +44 (0) 77 69 97 57 19. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje dotyczące obywateli polskich, którzy ucierpieli w tym zdarzeniu.

Zobacz także

Wielka Brytania od kilku miesięcy ma czwarty w pięciostopniowej skali alert zagrożenia terrorystycznego.

RadioZET.pl/KM

Płaszcz, bez którego się nie obędziesz!