Zamknij

Komentarze zwolenników ISIS po ataku w Manchesterze: to zasłużony terror

Redakcja
23.05.2017 12:14
Komentarze zwolenników ISIS po ataku w Manchesterze: to zasłużony terror
fot. PAP/EPA

Wciąż nie znamy tożsamości napastnika, który przeprowadził atak w Manchesterze po koncercie Ariany Grande. Brytyjskie media podają jednak, że osoby sympatyzujące z tzw. Państwem Islamskim jeszcze przed wybuchem publikowały w sieci posty nawiązujące do późniejszej tragedii.

Zwolennicy działalności terrorystycznej ISIS dali też upust swojej euforii po doniesieniach o ataku przeprowadzonym przez zamachowca-samobójcę. Policja sprawdza teraz, czy napastnik działał sam, czy był członkiem większej siatki. 

Nie mamy informacji na temat tożsamości zamachowca. Popierający terrorystów z ISIS wrzucili jednak dużo sugestywnych postów do sieci, które szybko były kasowane przez administrację. Reprezentujący skrajne poglądy internauci cieszyli się w nich z "rzezi" na dzieciach i zachęcali do przeprowadzania kolejnych ataków w Europie. 

atak
fot. Twitter
atak
fot. Twitter
atak1
atak2
fot. Twitter
atak3
fot. Twitter
atak4
fot. Twitter

Zwolennicy ISIS pisali o odwecie za akcje przeprowadzone przez zachodnie siły lotnicze (głównie brytyjskie) na Mosul. Publikowali grafiki z hasłem "Kill him everywhere" oraz "Just Terror".

Kilka postów pojawiło się także jeszcze przed atakiem po koncercie. Fladze ISIS towarzyszył hashtag #manchesterarena. Padają słowa "to zasłużony terror" oraz "czy zapomnieliście o naszych groźbach?". 

RadioZET.pl/KM