Zamknij

Atak w centrum Londynu. Ludzie rzucili się w panice do ucieczki [WIDEO]

Redakcja
24.11.2017 18:33
Atak w centrum Londynu. Ludzie rzucili się w panice do ucieczki [WIDEO]
fot. Twitter

Strzały, krew na chodniku i setki ludzi, którzy rzucili się w panice do ucieczki. Tak brzmiały pierwsze doniesienia po ataku, do jakiego doszło na Oxford Circus w centrum Londynu. „Na chodniku widać pełno krwi” - mówił jeden ze świadków cytowany przez dziennik „Daily Mail”.

Z pierwszych ustaleń wynika, że w okolicy stacji metra Oxford Circus w Londynie było słychać strzały.

Ewakuacja stacji metra

Policja ewakuowała stację londyńskiego metra Oxford Circus. Na miejscu przybyli uzbrojeni funkcjonariusze. Poinformowano jedynie, że jest to reakcja na "incydent", ale nie ujawniono żadnych szczegółów. - Ta stacja jest obecnie zamknięta, prosimy o unikanie tej okolicy - napisała Brytyjska Policja Transportowa na Twitterze. Operator londyńskiej komunikacji Transport of London poinformował, że pociągi metra nie zatrzymują się na Oxford Circus.

Relacje na Twitterze

W mediach społecznościowych naoczni świadkowie mówią o ludziach uciekających do pobliskich sklepów i pubów. Londyńska Policja Metropolitalna wzywa ludzi na ruchliwej Oxford Street, by wchodzili do budynków.

Policja mówi o "incydencie"

Jak na razie nie ma informacji o ofiarach czy rannych, jednak świadkowie mówią o widzianej na chodniku krwi. Do zdarzenia doszło w trakcie zakupowego szału, jaki ogarnia londyńczyków w „czarny piątek”.

Zobacz, jak polscy duchowni świętowali Światowy Dzień Ubogich:

Zobacz także

RadioZET.pl/strz