Zamknij

Atak we Francji: Policjant, który był zakładnikiem w Trebes, jest ranny

Redakcja
23.03.2018 15:40
Atak we Francji
fot. PAP/EPA

45-letni podpułkownik policji, który dobrowolnie wymienił się w Trebes za jednego z zakładników, został postrzelony. Nie jest jasne, czy ranił go napastnik, czy postrzelono go przypadkowo podczas ataku policji na supermarket.

Stan drugiego rannego policjanta jest stabilny, kula przeszła 3 cm od serca i przestrzeliła płuca — podał związek zawodowy policjantów Unsa Police.

Zobacz także

Gdyby potwierdziły się informacje o powiązaniach z Państwem Islamskim, byłby to pierwszy poważny atak od czasu wyboru prezydenta Emmanuela Macrona w maju ubiegłego roku. Francja znalazła się w stanie wysokiej gotowości od serii strzelanin w 2015 roku, kiedy doszło m.in. do ataku na satyryczny magazyn Charlie Hebdo. W tym samym roku 130 osób zginęło w atakach na bary, restauracje, salę koncertową Bataclan i na stadionie narodowym. W lipcu 2016 roku kierowca ciężarówki wiązany z ISIS zabił 84 osoby podczas obchodów Dnia Bastylii. Stan wyjątkowy został zniesiony w październiku ubiegłego roku, ale żołnierze nadal patrolują najważniejsze ośrodki turystyczne i węzły komunikacyjne.

RadioZET.pl/pap/maal