Oceń
Zima w amerykańskim stanie Kolorado. Zmiana pogody nastąpiła tam w sposób gwałtowny. Jeszcze na początku września stan odnotowywał rekordowe upały. Zaledwie 24 godziny później, w regionie spadł śnieg, a temperatura spadła z blisko 40 do 4-5 stopni.
Przelotne opady śniegu w Kolorado nie są o tej porze roku niczym zaskakującym, jednak średnie temperatury są bardziej jesienne. We wrześniu oscylują one wokół 17 stopni Celsjusza.
Zima zaatakowała w Kolorado w USA. Gwałtowna zmiana pogody zaledwie w dobę
Meteorolodzy zwracają uwagę, że gwałtowne uderzenie zimy spowodowało, że w ciągu jednej doby mieszkańcy musieli zamienić letnią odzież w ubrania jesienno-zimowe. Nagłą zmianę sytuacji pogodowej przyniósł front atmosferyczny i niż, który z północy znad Kanady zaciągnął arktyczną masę powietrza.
Sytuację w Kolorado bardzo dobrze obrazują zdjęcia z tamtejszego ogrodu zoologicznego Colorado Gators Reptile Park. Widzimy na nich leżące w śniegu aligatory. - Są prawdziwe. Nasze aligatory będą opalać się po opadach śniegu. Naprawdę niesamowite zwierzęta - napisał na Facebooku właściciel zoo.
Opady śniegu pojawiły się również w rejonie stanów Idaho, Utah i Wyoming. Synoptycy uspokajają jednak, że w najbliższych dniach temperatura się unormuje i zbliży do ok. 20 stopni Celsjusza.
RadioZET.pl/ TVNMeteo/ CNN/ NBC News
Oceń artykuł