Zamknij

Australia: Opiekun obiecał 83-latce masaż, potem ją zgwałcił. Ruszył proces

21.10.2019 16:39
Gwałt
fot. Pixabay

Aż 25 lat więzienia grozi opiekunowi, który zgwałcił 83-latkę, a jej męża wyrzucił z sypialni – informuje australijskie „Daily Mail”. Staruszka została wykorzystana we własnym łóżku. Uwierzyła, że opiekun zaaplikuje jej rozluźniający masaż…

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Gwałt na seniorce wstrząsnął Australią. Tamtejsze media rozpisują się nad molestowaniem, którego dopuścił się 59-letni opiekun, Simon Prodanowicz.

Zobacz także

Mężczyzna z południowo-wschodniej części Melbourne pomagał nie tylko kobiecie (porusza się na wózku inwalidzkim), ale i jej mężowi. Do zdarzenia doszło w ich domu, w Mount Waverley. Zatrudniony przez firmę świadczącą usługi opiekuńcze Prodanowicz zasugerował 83-latce, że pomogą jej nie kolejne leki, a rozluźniający masaż. Odprowadził jeszcze męża do salonu, po czym rozpoczął masować seniorkę. Za zamkniętymi drzwiami zgwałcił staruszkę, po czym uciekł z domu.

Zobacz także

Sprawa trafiła na policję. Choć opiekun wykluczał gwałt, badania DNA szybko obaliły jego wersję zdarzenia.

W sprawie ruszył proces gwałciciela. Dzieci kobiety twierdzą, że chodzi roztrzęsiona i boi się nawiązywać kontakt z mężczyznami. Jak czytamy, wyrok ma zapaść 24 października.

 RadioZET.pl/ Dailymail.co.uk