Zamknij

Zbiorowy gwałt na 5-letnim chłopcu. Sprawcy to dzieci w wieku od 10 do 13 lat

17.07.2020 09:13
Gwałt
fot. Shutterstock

Policja z Queensland w Australii wyjaśnia okoliczności brutalnego gwałtu na 5-latku. Chłopiec został wykorzystany seksualnie przez dzieci w wieku od 10 do 13 lat. 

Do gwałtu doszło na odciętej od świata plaży w mieście Napranum na północno-zachodnim wybrzeżu Cape York w Queensland. Jak relacjonują zagraniczne media, 5-latek został zaatakowany w wyjątkowo brutalny sposób. Chłopiec wymagał natychmiastowej pomocy medycznej i został przetransportowany drogą lotniczą do szpitala w Cairns.

O napaść i gwałt oskarżono trzech chłopców w wieku od 10 do 13 lat - podała policja w Queensland. Rzecznik policji przekazał, że nieletni sprawcy zostaną ukarani zgodnie z postanowieniami ustawy ''Youth Justice Act''. Według prawa stanu Queensland nawet nieletni przestępcy mogą odpowiadać karnie jak dorośli.

Australijskie media przypominają również tragiczną historię z 2006 roku. 10-letnia dziewczynka została zbiorowo zgwałcona przez dziewięciu mężczyzn w wieku od 13 do 25 lat. Sprawa wywołała oburzenie w całej Australii po skazaniu pedofilów na wyroki w zawieszeniu. Sędzia stwierdziła, że dziewczyna ''prawdopodobnie zgodziła się na seks''. 

Zobacz także

Napranum to społeczność Aborygenów i wyspiarzy Cieśniny Torresa, którą zamieszkuje około 1000 rdzennych mieszkańców północno-zachodniego wybrzeża półwyspu Cape York.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/CNN