Zamknij

Masowe morderstwo w Australii. Znaleziono pięć ciał kobiet i dzieci

Redakcja
10.09.2018 11:02
Masowe morderstwo w Australii. Znaleziono pięć ciał kobiet i dzieci
fot. GREG WOOD/AFP/East News

24-latek został oskarżony o morderstwo pięciu osób, w tym trojga małych dzieci – podała australijska policja. W domu na przedmieściach Perth znaleziono zwłoki matki, babci i trzech córek. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja znalazła w niedzielę zwłoki trzech młodych dziewczyn, a także ich matki i babci w skromnym domu rodzinnym w pobliżu południowo-zachodniej części miasta Perth – podała agencja AFP. Makabrycznego odkrycia dokonano po tym, jak mężczyzna zgłosił się na policję. 

Morderstwo w Perth

Australijscy śledczy nie ujawniają szczegółów dotyczących tego, kiedy i jak dokonano morderstwa, ani też związku rodziny z mężczyzną. Nieoficjalnie mówi się, że 24-latek był partnerem zamordowanej matki dzieci.

Jeden z sąsiadów w rozmowie z telewizją ABC powiedział, że po powrocie z wakacji zaskoczyła go cisza panująca wokół domu. – Zauważyliśmy, że dom obok był dość cichy, co było niezwykłe. Często słyszeliśmy i widywaliśmy dzieci bawiące się na podwórku – powiedział. 

Zobacz także

W Australii bardzo rzadko dochodzi do zbiorowych zabójstw. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy doszło do trzech podobnych morderstw – zauważa AFP. W lipcu mężczyzna zabił swoją matkę i dwoje rodzeństwa. W maju starszy mężczyzna zastrzelił swoją żonę, córkę i czwórkę swoich dzieci. 

RadioZET.pl/AFP/DG