Zamknij

Kościół wprowadził elektroniczną tacę i… minimalną stawkę

Redakcja
03.10.2018 23:15
Kościół wprowadził elektroniczną tacę i… minimalną stawkę
fot. Shutterstock

W kościołach w wielu krajach można już „dać na tacę” za pomocą karty płatniczej. W ten sposób duchowni postanowili ułatwić wiernym wpłacanie datków i jednocześnie podążać z duchem czasu. Ma to oczywiście swoje minusy, bo obsługa terminali kosztuje. Pewien australijski kościół znalazł jednak „idealne” rozwiązanie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Archikatedra Najświętszej Marii Panny w Sydney (St Mary’s Cathedral in Sydney) umożliwia wiernym wpłacanie datków na kościół za pomocą karty płatniczej - wprowadzono elektroniczne tace. Istnieje jednak pewien warunek.

Zobacz także

W związku z tym, że obsługa terminali kosztuje, kościół w Sydney ustanowił …minimalną stawkę, jaką musi wpłacić każdy wierny, aby móc skorzystać z elektronicznej tacy. Jak podaje tendaily.com.au kwota ta wynosi dokładnie 10 dolarów australijskich.

Kiedy wiadomość ta dotarła do opinii publicznej, w Internecie natychmiast wybuchło wielkie oburzenie. Niedługo potem informacja o minimalnych wpłatach zniknęła.

Zobacz także

Parafia podkreśla jednak, że elektroniczne tace wprowadzano jako odpowiedź na prośby wiernych, wszak "Kościół musi się zmieniać i gonić za nowoczesnym światem".

RadioZET.pl/Planeta.Fm/BM