Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oburzenie po paradzie w Australii. Samolot omijał wieżowce w centrum Brisbane [WIDEO]

11.10.2018 16:38
xxx wiadomosci

Mieszkańcy australijskiego miasta Brisbane nie kryją oburzenia po paradzie lotniczej na zakończenie lokalnego święta. Wojskowy samolot transportowy Boeing C-17 Globemaster III przeleciał nisko nad ziemią i w odległości kilku metrów mijał wieżowce. Dla części internautów to oczywiste nawiązanie do ataków z 11 września 2001 roku.

Australia. Samolot omijał wieżowce w centrum Brisbane. Oburzenie w internecie fot. 4esworld/Instagram

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał "The New Zealand Herald", do kontrowersyjnego pokazu doszło przy okazji cyklicznego festiwalu Riverfire, który zawsze odbywa się na przełomie września i października w Brisbane wschodniej Australii.

Parada maszyn należących do Królewskich Australijskich Sił Powietrzne (RAAF) była ostatnim akcentem trwającej trzy tygodnie imprezy poświęconej kulturze i sztuce.

Na materiałach wideo i zdjęciach widać, jak samolot transportowy Boeing C-17 Globemaster III znacznie zaniża swoją wysokość i w odległości kilku metrów omija wieżowce w centrum miasta.

W mediach społecznościowych pojawiły się krytyczne komentarze pod adresem armii, której zarzucano nieodpowiedzialność. Część wskazywała na uderzające podobieństwo obrazków z Brisbane do zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

Natomiast inni broni pilotów i chwalili ich za akrobatyczne umiejętności.

RadioZET.pl/The New Zealand Herald/PTD

Oceń