Zamknij

Oburzenie po paradzie w Australii. Samolot omijał wieżowce w centrum Brisbane [WIDEO]

Redakcja
11.10.2018 16:38
Australia. Samolot omijał wieżowce w centrum Brisbane. Oburzenie w internecie
fot. 4esworld/Instagram

Mieszkańcy australijskiego miasta Brisbane nie kryją oburzenia po paradzie lotniczej na zakończenie lokalnego święta. Wojskowy samolot transportowy Boeing C-17 Globemaster III przeleciał nisko nad ziemią i w odległości kilku metrów mijał wieżowce. Dla części internautów to oczywiste nawiązanie do ataków z 11 września 2001 roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał "The New Zealand Herald", do kontrowersyjnego pokazu doszło przy okazji cyklicznego festiwalu Riverfire, który zawsze odbywa się na przełomie września i października w Brisbane wschodniej Australii.

Parada maszyn należących do Królewskich Australijskich Sił Powietrzne (RAAF) była ostatnim akcentem trwającej trzy tygodnie imprezy poświęconej kulturze i sztuce.

Zobacz także

Na materiałach wideo i zdjęciach widać, jak samolot transportowy Boeing C-17 Globemaster III znacznie zaniża swoją wysokość i w odległości kilku metrów omija wieżowce w centrum miasta.

W mediach społecznościowych pojawiły się krytyczne komentarze pod adresem armii, której zarzucano nieodpowiedzialność. Część wskazywała na uderzające podobieństwo obrazków z Brisbane do zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

Natomiast inni broni pilotów i chwalili ich za akrobatyczne umiejętności.

Zobacz także

RadioZET.pl/The New Zealand Herald/PTD