Zamknij

Samolot runął do morza. Zginęły cztery osoby, w tym dzieci

19.12.2021 20:38
samolot
fot. ABC News

Mały samolot spadł w niedzielę do oceanu w okolicach Brisbane w australijskim stanie Queensland. W katastrofie zginęło dwoje dzieci i dwóch mężczyzn.

Policja po dotarciu na miejsce wypadku zobaczyła unoszący się na przybrzeżnych wodach wywrócony wrak samolotu. Funkcjonariuszy podczas operacji wydobywania ciał ofiar katastrofy wspierali nurkowie - przekazała Australian Associated Press.

Australia. Samolot spadł do morza. Cztery osoby nie żyją

Lot miał być natury rekreacyjnej. Według policji pilotem był 69-letni mężczyzna, niespokrewniony z resztą ofiar. - Wstępne doniesienia mówią, że wypadek nastąpił niedługo po starcie, ale musimy to potwierdzić w kontroli ruchu lotniczego – przekazał naczelny komisarz Australijskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu, Angus Mitchell, cytowany przez portal abc.net.au.

Inspektor policji stanu Queensland Craig White poinformował media, że rodziny zmarłych dowiedziały się o zdarzeniu z mediów społecznościowych, gdzie krążyły posty na temat katastrofy. - Jak można sobie wyobrazić, to było dla nich bardzo traumatyczne - skomentował White.

W sprawie wszczęte dochodzenie, które ma ustalić przyczyny tragicznego wypadku.

RadioZET.pl/PAP

C