Zamknij

Kobieta zmarła podczas lotu. Awaryjne lądowanie Airbusa

Redakcja
29.06.2018 15:34
Australia. Zmarła pasażerka podczas lotu
fot. Mark Harkin/Flickr/CC BY 2.0

Podczas lotu australijskich linii lotniczych Qantas zasłabła pasażerka. Mimo udzielonej pomocy kobiety nie udało się uratować. Airbus A380 musiał awaryjnie lądować w Adelajdzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy boisz się latać samolotami?

Liczba głosów:

Jak podał portal news.com.au, na pokładzie maszyny lecącej z Londynu do Sydney z międzylądowaniem w Singapurze jedna z pasażerek zasłabła. Piloci lotu QF2 zwrócili się do pasażerów samolotu, czy wśród nich jest ktoś z wyszkoleniem medycznym. Do ratowania kobiety zgłosiły się dwie osoby, w tym jeden lekarz.

Zobacz także

– Nasza załoga zrobiła wszystko, co tylko mogła, w tym resuscytację krążeniowo-oddechową z doktorem, który był na pokładzie, ale niestety pasażerki nie udało się uratować – powiedziała rzeczniczka linii Qantas, cytowana przez portal news.com.au.

Śmierć pasażerki „nie jest podejrzana”

Airbus A380 musiał zmienić trasę lotu i awaryjnie lądować w Adelajdzie 29 czerwca o godz. 3:50 czasu lokalnego (godz. 17:50 czasu polskiego). Ratownicy na ziemi nie byli w stanie pomóc kobiecie.

Jej przyczyny śmierci nie są znane. Jednak policja ze stanu Australia Południowa nie uważa zgonu pasażerki za „podejrzany”.

Zobacz także

RadioZET.pl/news.com.au/PTD