Zamknij

Australia. Strzelanina w hotelu. Nie żyją co najmniej cztery osoby

04.06.2019 13:42
Australia
fot. PAP/EPA

Co najmniej cztery osoby zastrzelił mężczyzna we wtorek w mieście Darwin na północy Australii – poinformowały lokalne media. Policja potwierdziła ujęcie domniemanego sprawcy. Na razie wyklucza się podłoże terrorystyczne ataku.

„Policja Terytorium Północnego Australii może potwierdzić, że ujęto mężczyznę w następstwie incydentu z użyciem broni palnej na bliskich przedmieściach Darwin dziś wieczorem” – przekazała policja w wydanym komunikacie. Dodano, że „obecnie są cztery ofiary”, a także ranni i więcej niż jedno miejsce zbrodni.

Strzelanina w hotelu w Australii

Australijski nadawca ABC przekazał, powołując się na świadków, że mężczyzna uzbrojony w broń powtarzalną wszedł do jednego z hoteli w dzielnicy Woolner w około 150-tysięcznym Darwin i szedł od pokoju do pokoju, szukając kogoś, następnie słychać było liczne oddane strzały. Po zajściu napastnik uciekł z miejsca zdarzenia niewielkim samochodem dostawczym.

Agencja dpa pisze natomiast, także powołując się na relacje świadków, że podczas jazdy przez miasto mężczyzna miał otworzyć ogień w kilku mijanych miejscach.

Zobacz także

We wcześniejszym komunikacie policji domniemany sprawca został opisany jako „biały mężczyzna noszący kamizelkę odblaskową”. Cytowany przez australijską edycję dziennika „Guardian” przedstawiciel policji Lee Morgan powiedział, że zatrzymany mężczyzna ma 45 lat.

Policja zaznaczyła, że według wstępnych ustaleń incydent nie miał podłoża terrorystycznego oraz że nie stwierdzono zagrożenia dla lokalnej społeczności. Jednocześnie zastrzeżono, że policyjna operacja jeszcze trwa.

RadioZET.pl/PAP