Zamknij

Igły w australijskich truskawkach. Tysiące owoców wycofanych ze sklepów [WIDEO]

Redakcja
18.09.2018 15:53
Truskawki
fot. Pixabay

Władze australijskiego Queensland walczą z bardzo niebezpiecznym zjawiskiem - igłami umieszczanymi w truskawkach. Wyznaczona została nawet nagroda dla tego, kto pomoże w odnalezieniu odpowiedzialnych za ten proceder.

Sprawa, o której informują lokalne media, wygląda dość poważnie. Igły i pinezki znaleziono już bowiem w owocach pochodzących od sześciu różnych producentów na terenie całego stanu. Region położony w północno-wschodniej części kraju uznawany jest za centrum produkcji i dystrybucji truskawek. Podejrzewa się więc, że proceder umieszczania w nich niebezpiecznych przedmiotów jest taka naprawdę wymierzony w cały przemysł.

W sieci pojawiają się zdjęcia, na których widać truskawki z "dodatkiem". Władze stanowe apelują więc do mieszkańców, aby uważnie przyglądali się owocom, które kupują, a przed spożyciem kroili je. Wyznaczyły nawet 100 tys. dolarów australijskich za pomoc bądź informacje na temat odpowiedzialnych za ten proceder.

Tysiące owoców w obawie o bezpieczeństwo potencjalnych konsumentów zostało już wycofanych ze sklepów i zniszczonych. Producenci i handlarze już utyskują, że w wyniku całej afery ceny za truskawki drastycznie spadły (niekiedy nawet poniżej kosztów produkcji).

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP