Zamknij

Austria: Polscy rodzice katowali niemowle. Zmarło w szpitalu

Redakcja
17.02.2017 12:29
dziecko
fot. TOMASZ LENDO/REPORTER

Lokalne austriackie media donoszą o zatrzymaniu dwójki Polaków w związku z zabójstwem 4-miesięcznego dziecka. Skatowany niemowlak zmarł w szpitalu. Ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną śmierci był uraz mózgu.

W niedzielę w nocy w stanie zagrażającym życiu chłopiec trafił do szpitala w północno-wschodniej Austrii. Następnie został przetransportowany do szpitala w Wiedniu, gdzie mimo udzielanej pomocy zmarł. Z relacji lekarzy wynika, że niemowlak miał roztrzaskaną czaszkę, liczne złamania żeber i krwiaki.

Poinformowana o zdarzeniu policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę oraz 26-letnią kobietę. Zarówno ojciec, jak i matka podejrzewani są o zabójstwo, lecz decyzja o postawieniu zarzutów jeszcze nie zapadła.

Austriackie służby wobec podejrzanych zastosowały tymczasowy areszt. Mężczyzna trafił do zakładu karnego w St. Polten, a matkę przetransportowano do Krems an der Donau. W środę po raz pierwszy zostali przesłuchani. Media relacjonujące zdarzenie twierdzą, że 26-latki w chwili przewiezienia chłopca do szpitala nie było w domu.

RadioZET.pl/kurier.at/DG