Zamknij

Apartamenty w domu byłego kata. Dom Josepha Fritzla sprzedany

Redakcja
26.04.2017 09:39
Apartamenty w domu byłego kata. Dom Josepha Fritzla sprzedany
fot. Archiwum PAP

Austriak Joseph Fritzl przez 24 lata więził i gwałcił swoją córkę. Teraz dom, w którym rozegrał się ten koszmar, został sprzedany. Każdy komu wydaje się, że mogłaby to być nieruchomościowa klęska, mocno się zdziwi. W budynku powstały apartamenty, które rozeszły się jak świeże bułeczki.

Dom Josepha Fritzla został sprzedany za 160 tys. złotych. Wewnątrz urządzono 10 apartamentów. Właściciel inwestycji Herbert Houska zaprzecza, jakoby miał jakiekolwiek problemy ze sprzedażą lokali. - Wszystkie rozeszły się w tydzień - zapewnia. 

Houska wraz ze swoją żoną Ingrid przez 3 lata remontowali dom kata, aby z prawdziwego więzienia i miejsca tortur stworzyć łagodne i przyjazne wnętrze. Chyba im się to udało, bo miejsce cieszy się sporym zainteresowaniem wśród szukających własnego lokum. Renowacje przeprowadzone w domu w Amsteen miały zlikwidować wszelkie ślady zbrodni, jakie działy się za jego ścianami przez ponad 20 lat. 

Dziesięć mieszkań z laminowaną podłogą i nowoczesnym wystrojem zastąpiło nędzne i nieprzyjazne miejsce, jakim zarządzał dziś 82-letni Fritzl. Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzili.

Nie dało się jednak całkowicie odejść od mrocznej historii tego miejsca. Dom nie posiada piwnicy, co zostało zarządzone przez władze miasta. Chcą one tym samym zredukować do minimum prawdopodobieństwo powtórzenia się jakiegokolwiek innego koszmaru w tym miejscu.

Miesięczny koszt wynajmu wynosi 5000 euro.

To w tym budynku Joseph Fritzl przez ponad dwie dekady znęcał się nad swoją córką, którą przetrzymywał w specjalnie zbudowanym dźwiękoszczelnym bunkrze. Dostępu do celi dziewczyny broniło 8 szczelnie zamkniętych drzwi.

RadioZET.pl/KM

Wybierz odpowiedni oczyszczacz i oddychaj lepszym powietrzem