Zamknij

Tragedia w popularnym wąwozie. Oderwana skała zabiła dwie osoby

08.07.2020 18:47
Tragedia w popularnym wąwozie. Oderwana skała zabiła dwie osoby
fot. Steiermark /Styria

Dwie osoby zginęły, a siedem innych odniosło obrażenia wskutek oberwania się skał, do jakiego doszło w środę w uczęszczanym przez turystów wąwozie Baerenschuetzklam w kraju związkowym Styria na południowym wschodzie Austrii - poinformowały służby ratownicze.

Według nich, stan niektórych rannych jest ciężki.

Ciasny wapienny wąwóz, którego przejście umożliwiają umocowane na jego ścianach oraz progach drewniane galeryjki, mostki i schodki, leży w gminie Pernegg and der Mur 40 km na północ od Grazu. Dnem wąwozu przepływa potok Mixnitzbach. Jak podał austriacki wysokonakładowy dziennik "Kronen Zeitung", oberwane głazy zniosły jeden z mostków nad potokiem.

Austria. Obryw skał w górskim wąwozie, 2 osoby zginęły, 7 rannych

Na miejsce wypadku wysłano cztery śmigłowce. Ratownicy musieli używać lin dla przedostania się przez pionowe skały do poszkodowanych. Wezwano również ekipę przeszkoloną w udzielaniu pomocy uczestnikom wypraw canyoningowych, która sprawdziła, czy lodowate wody potoku nie kryją jeszcze innych ofiar.

Zobacz także

Na razie brak jakichkolwiek danych na temat tożsamości zabitych i rannych. Nie wiadomo też, czy chodzi o członków tej samej grupy wycieczkowej.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP