Zamknij

Pobierał emeryturę zmarłej matki. Zmumifikowane zwłoki trzymał w piwnicy

10.09.2021 09:49
Austra. Pobierał emeryturę za zmarłą matkę
fot. AP/Associated Press/East News, zdj. ilustracyjne

Mężczyzna trzymał przez rok zwłoki 89-letniej matki w piwnicy w swoim domu, by pobierać jej emeryturę - poinformowała w piątek agencja AFP za austriacką policją. W ten sposób wyłudził ok. 50 tysięcy euro. Wpadł przez dociekliwość nowego listonosza.

Policja w Austrii zatrzymała 66-latka, który przez ponad rok pobierał emeryturę zmarłej matki. Informację podała agencja AFP.

"Śledztwo wykazało, że ta 89-letnia kobieta zmarła w czerwcu 2020 roku, a mężczyzna przechowywał ciało, by dalej pobierać środki" - oświadczyła austriacka policja w komunikacie.

Trzymał zwłoki matki w piwnicy, pobierał jej emeryturę. Zmumifikował ciało

Zdaniem śledczych mężczyzna od momentu śmierci matki wyłudził około 50 tys. euro. Do wykrycia przestępstwa przyczynił się nowy listonosz, który chciał osobiście poznać emerytkę, ale jej 66-letni syn odmówił, co wzbudziło jego podejrzenia.

Podczas przesłuchania zatrzymany wyznał, że trzymał zwłoki matki w lodzie, bandażach i żwirku dla kota, by ukryć drażniący zapach rozkładających się zwłok. Policjant relacjonujący sprawę dla telewizji publicznej ORF dodał, że "w końcu ciało się zmumifikowało".

Zatrzymany tłumaczył, że nie miał innego przychodu, a emerytura matki pozwalała mu się utrzymać i opłacać rachunki za dom. Dodał także, że nie byłoby go stać na pogrzeb matki. Teraz odpowie przed sądem, usłyszał już zarzuty oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i ukrywania ciała.

RadioZET.pl/PAP