Zamknij

Austriak lecący z Meksyku miał w bagażu podręcznym 80 ptaków

Redakcja
01.08.2018 14:26
Samolot
fot. Pixabay

Lecący z Meksyku Austriak został zatrzymany na paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle, ponieważ w bagażu podręcznym ukrył 80 ptaków różnych gatunków i rozmiarów – podała w środę AFP. Do zdarzenia doszło w piątek.

Mężczyznę, który podróżował z pięcioma sztukami bagażu, skontrolowali celnicy i w trzech torbach znaleźli 80 ptaków, z których 79 jeszcze żyło. Już po zatrzymaniu ten mieszkający w Niemczech emeryt tłumaczył, że ptakami się pasjonuje.

Od piątku ze wszystkich „bardzo delikatnych” okazów przeżyły tylko 24. Życie wszystkich ptaków było zagrożone „ze względu na warunki transportu i stres związany ze znalezieniem się w niewoli” – pisze AFP, powołując się na źródło sądowe.

Zobacz także

Ptakami zajęły się już służby weterynaryjne; ostatecznie udało się znaleźć dla nich miejsce w środkowo-wschodniej Francji, gdzie mają być przewiezione jeszcze w środę.

Dyrektor generalny francuskiej Ligi na rzecz Ochrony Ptaków Yves Verilhac winą za zagrożenie życia ptaków obarczył źle funkcjonujący system, w którym „wszyscy chcą przerzucać się nimi jak gorącym kartoflem”. Skrytykował fakt, że na lotnisku w Paryżu nie ma ośrodka, który zająłby się zwierzętami objętymi kwarantanną ze względu na ich „niepewny stan zdrowia”.

Zagłosuj

Boisz się latać samolotem?

Liczba głosów:

Na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle niedługo ma pojawić się takie centrum.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal