Zamknij

Cztery ofiary wybuchu w zakładzie w brytyjskim Avonmouth

03.12.2020 20:00
Avonmouth, eksplozja w zbiorniku, zginęły 4 osoby
fot. PAP/EPA/STRINGER

Cztery osoby nie żyją, a jedna została ranna wskutek wybuchu w zakładzie uzdatniania wody w pobliżu Bristolu w południowo-zachodniej Anglii – podaje brytyjski „The Times” i tamtejsza policja.

Eksplozja w zbiorniku chemicznym niedaleko Bristol, w miejscowości Avonmouth. Wskutek wybuchu zginęło czterech pracowników zakładu, a jedna osoba została ranna.

Reporter „The Times” przekazał, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu w jednym z ogromnych zbiorników z chemikaliami firmy Wessex Water. Informację potwierdziła po południu brytyjska policja.

Avonmouth: 4 ofiary eksplozji w zbiorniku chemicznym 

Na niebie nad zakładami uzdatniania wody firmy Wessex latał policyjny helikopter. Miejskie zespoły ratowników przeczesywały teren w poszukiwaniu zwłok.

Eksplozja nastąpiła krótko przed południem. Wprawdzie przyczyny wybuchu będą dopiero ustalane, ale policja potwierdziła, że wybuch nie miał żadnego podłoża terrorystycznego. - Możemy potwierdzić, że nie traktuje się tego jako incydentu związanego z terroryzmem. Eksplozja miała miejsce w silosie, w którym przechowywane są przetworzone biopaliwa, zanim zostaną one poddane recyklingowi, by mogły zostać użyte jako organiczny środek użyźniający glebę - oświadczył Marc Runacres, główny inspektor policji Avon i Somerset.

Zobacz także

Jak sprecyzowano, trzech spośród zabitych to pracownicy firmy Wessex Water, zaś czwarty był pracownikiem firmy zewnętrznej. Ranny w wybuchu jest w stanie niezagrażającym życiu. Zmarli robotnicy zakładu znajdowali się w chwili wybuchu na górze zbiornika chemicznego. Zapewne wskutek wybuchu zostali wyrzuceni w powietrze. 

RadioZET.pl/PAP