Zamknij

Awaria Dreamlinera. Andrzej Duda nie może wrócić do kraju

Redakcja
21.05.2018 14:35

W związku z odwołaniem przez przewoźnika lotu z Chicago do Warszawy, którym miała wracać polska delegacja z prezydentem Andrzejem Dudą, powrót nastąpi we wtorek - poinformował PAP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Andrzej Duda
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzecznik dodał, że o powodach odwołania lotu informuje przewoźnik PLL LOT. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że samolot, który miał wylądować na Lotnisku Chopina w poniedziałek po godz. 13, został odwołany z powodu usterki technicznej.

- Rejs został odwołany z powodu problemu technicznego, który uniemożliwiał odlot zgodnie z procedurami. Pasażerowie otrzymali propozycję przelotu innymi liniami i innymi niż naszymi połączeniami. W poniedziałek mamy dwa rejsy PLL LOT - odloty z Chicago do Warszawy. W związku z czym nie powinno być kłopotu z powrotem pasażerów do kraju - powiedział dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki.

Rejs do Warszawy miał wykonywać Boeing 787 Dreamliner. W stolicy samolot miał lądować w poniedziałek o godz. 13.35 naszego czasu.

Andrzej Duda w USA 

Prezydent przebywał w Stanach Zjednoczonych z pięciodniową wizytą. W jej trakcie poprowadził debatę wysokiego szczebla w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, z związku z objęciem przez nasz kraj przewodnictwa w tym gremium.

Zobacz także

W Millennium Park w Chicago para prezydencka spotkała się z przedstawicielami Polonii mieszkającymi w USA.

RadioZET.pl/PAP/DG