Zamknij

Potężna awaria kart VISA w Europie

Redakcja
01.06.2018 19:39
VISA
fot. Shutterstock

Ogromne problemy dla posiadaczy kart Visa. Miliony użytkowników nie mogą wykonać żadnych transakcji z powodu awarii w całej Europie. VISA na razie nie komentuje powodów awarii. W krótkim komunikacie, na który powołuje sie BBC przyznaje, że doszło do zakłóceń działania systemu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje BBC, skala problemu nie jest jeszcze znana, ale klienci w Wielkiej Brytanii i Europie narzekają, że ich płatności kartą VISA zostały odrzucone.

Barclays i Bank of Ireland doradzają klientom, aby korzystali z gotówki i bankomatów. Visa stara się rozwiązać problem.

"Doświadczamy w tym momencie zakłóceń, które uniemożliwiają przetworzenie transakcji za pośrednictwem Visa w Europie" -  czytamy w komunikacie firmy opublikowanym na Twitterze w piątkowe popołudnie. "Badamy sprawę i pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tej sytuacji” - dodała Visa.

Przedstawiciel sieci supermarketów Tesco stwierdził, że problem nie dotyczy płatności za pomocą chipów i pinów, ale ma wpływ na klientów korzystających z płatności zbliżeniowych - informuje BBC. 

Awaria kart VISA

Jedna z brytyjskich podróżniczek na Sycylii napisała na Twitterze prośbę o pomoc, ponieważ nie może zapłacić za bilety kolejowe do Palermo, aby dotrzeć na swój lot.

First Bank zakomunikował na Twitterze, że nie ma "żadnych ram czasowych'' na rozwiązanie problemu z kartami VISA. 

RadioZET.pl/BBC/DG