Zamknij

Akcja ratunkowa na Morzu Czerwonym. Awaria tankowca

Redakcja
02.05.2019 16:01
Akcja ratunkowa na Morzu Czerwonym. Awaria tankowca
fot. Times of India

Władze Arabii Saudyjskiej powiadomiły w czwartek, że rozpoczęły akcję ratunkową irańskiego tankowca "Happiness I", który uległ awarii na Morzu Czerwonym, w pobliżu wybrzeży saudyjskich.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według strony internetowej TankersTrackers.com, która monitoruje handel paliwami na morzach, tankowiec przewozi co najmniej 1,1 mln baryłek oleju napędowego i prawdopodobnie uległ rozszczelnieniu.

Zobacz także

Saudyjskie media podały, że załoga jednostki liczy 26 osób, w tym 24 Irańczyków i dwóch obywateli Bangladeszu. Załoga prawdopodobnie przedostała się na pokład znajdującej się w pobliżu mniejszej jednostki "Sabiti".

Tankowiec znajduje się w odległości ok. 70 km na południe od Dżiddy.

Zobacz także

Ratownicze służby saudyjskie podjęły akcję po otrzymaniu wezwania o pomoc. Załoga podała jako przyczyny "awarię silnika i utratę kontroli nad statkiem". W akcji uczestniczą także służby zajmujące się ochroną środowiska, ale nie potwierdziły one, że doszło do wycieku paliwa.

Dotychczas awarii nie potwierdziły władze irańskie. W ub. roku w katastrofie innego irańskiego tankowca, na Morzu Wschodniochińskim, który zderzył się z inną jednostką, zginęło 32 marynarzy.

RadioZET.pl/PAP