Zamknij

Wyciek kwasu w fabryce. Zginęły dwie osoby, kolejne osoby są ranne

28.07.2021 09:11
Wyciek kwasu w fabryce w Teksasie. Zginęły dwie osoby
fot. screen Google Street View

Dwie osoby zginęły, a cztery doznały poparzeń na skutek wycieku kwasu octowego w zakładach chemicznych w mieście La Porte w amerykańskim Teksasie – przekazał we wtorek wieczorem czasu miejscowego rzecznik firmy.

Awaria w fabryce położonej niedaleko Houston nastąpiła we wtorek czasu miejscowego ok. godz. 19.35 (godz. 2.35 w środę czasu polskiego). Kwa octowy wyciekł w zakładach Lyondell Basell.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Zakład przekazał, że do szpitali przetransportowano pięciu rannych pracowników.

Wyciek w fabryce w Teksasie. Zginęły dwie osoby, ranni trafili do szpitali 

Wskutek awarii sprawdzono też wskaźniki skażenia powietrza. - Po incydencie nie wykazały żadnego zagrożenia dla społeczności miasta - poinformował rzecznik Lyondell Basell, Chevalier Gray.

Sędzia okręgowa hrabstwa Harris Line Hidalgo, w którym znajdują się zakłady chemiczne, napisała na Twitterze, że "jest załamana informacją o dwóch ofiarach w zakładzie Lyondell Basell w La Porte". Podkreśliła, że "hrabstwo i służby pierwszego reagowania wspierają pozostałych dotkniętych incydentem pracowników i upewniają się, że sytuacja jest opanowana".

"Jednostka została wyłączona z powodu planowanej konserwacji. Wyciek został zatrzymany i trwa oczyszczanie. Trwa już dochodzenie w sprawie przyczyny tego incydentu" – przekazał zakład na swojej stronie internetowej.

RadioZET.pl/PAP/ Lybresponse.com/

C