Zamknij

Facebook trafił pod lupę naukowców. Wyniki badań zaskakują

Redakcja
16.04.2017 17:38
Facebook trafił pod lupę naukowców. Wyniki badań zaskakują
fot. East News

Naukowcy z San Diego w Kaliforni zbadali, w jaki sposób Facebook wpływa na nasze życie. Wyniki badań są zaskakujące. Okazało się bowiem, że im częściej z niego korzystamy, tym jesteśmy bardziej nieszczęśliwi.

Naukowcy z Uniwersytetu w San Diego przebadali 5200 dorosłych Amerykanów. Pracownicy uczelni przez dwa lata obserwowali badanych próbując odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób Facebook wpływa na ich życie.

Badani zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza udostępniła swoje konta na Facebooka, natomiast druga nie. Naukowcy przyjrzeli się 3 aspektom korzystania z portalu: częstotliwości korzystania z narzędzia „lubię to”, częstości klikania w linki oraz „apdejtowania” statusu. Osoby, które nie udostępniły danych ze swoich kont zostały przepytane na temat społecznych relacji ze świata rzeczywistego i stanu zdrowia. Pytania dotyczyły satysfakcji z życia, zdrowia psychicznego, zdrowia fizycznego oraz indeksu masy ciała – pisze portal Forsal.pl.

Czasopismo American Journal of Epidemiology opublikowało wynik eksperymentu. Okazało się, że im częściej korzystamy z Facebooka, tym bardziej jesteśmy nieszczęśliwi. - Osoby korzystające z Facebooka przez bardzo długi czas zdecydowanie częściej od przeciętnej cierpiały na fizyczne i psychiczne dolegliwości – czytamy w publikacji naukowców.

Facebook powstał 4 lutego 2004 r. Według rankingu miliarderów Bloomberga majątek założyciela „Fejsa” Marka Zuckerberga wart jest około 50 mld dolarów. Z danych z 2016 roku wynika, że łączna liczba aktywnych użytkowników portalu to 1,65 miliarda. Oznacza to, że konto w popularnym serwisie społecznościowym ma co czwarty człowiek na naszej planecie.

RadioZET.pl/Forsal.pl/strz