Zamknij

Przemycał kokainę...we włosach. Policjanci zauważyli "dziwną" fryzurę

16.07.2019 17:27
Barcelona
fot. Twitter/Policia Nacional

Policjanci na lotnisku w Barcelonie zatrzymali Kolumbijczyka, który próbował przemycić kilogram kokainy. Jak się okazało, wybrał bardzo nietypowy sposób na ukrycie narkotyków, który jednak nie umknął uwadze mundurowych. 

Historię z lotniska w Barcelonie, która wydarzyła się pod koniec czerwca, opisał we wtorek brytyjski "The Guardian". Mężczyzna, który przyleciał samolotem z Bogoty zwrócił uwagę mundurowych swoim dość nerwowym zachowaniem oraz nietypowo układającą się fryzurą, wyglądającą jakby część włosów miała się zaraz "odłączyć" od głowy.

Gdy więc policjanci postanowili skontrolować Kolumbijczyka, okazało się, że ma on na sobie perukę, a pod nią...przyklejony do głowy worek foliowy wypełniony kokainą. Wyszło na jaw, że próbował w ten sposób przeszmuglować do Europy aż 503 gramy narkotyków, wartych łącznie 30 tysięcy euro. Mężczyzna trafił więc do aresztu. 

Zobacz także

Policja w Hiszpanii wnikliwie przygląda się pasażerom przylatującym z krajów Ameryki Łacińskiej. Z uwagi na historyczne, kulturowe i ekonomiczne związki między tymi regionami, Półwysep Iberyjski stanowi często idealny kanał przerzutowy dla pochodzących zza Oceanu narkotyków, które następnie trafiają na rynki wgłąb Europy. 

RadioZET.pl/Twitter/theguardian.com