Zamknij

Polka zaginęła w Szwecji. Policja aresztowała jej męża

28.09.2021 17:25

W szwedzkim Malmoe od piątku trwają poszukiwania zaginionej 32-letniej Polki Beaty Ratzman. O uprowadzenie kobiety policja podejrzewa jej męża. Mężczyzna, który nie przyznaje się do winy, decyzją sądu został we wtorek aresztowany.

Beata Ratzman
fot. expressen.se/screen

Beata Ratzman jest od piątku poszukiwana przez policję w Szwecji. Zgłoszenie o jej zaginięciu wpłynęło od rodziny. Kobieta ostatni raz widziana była w dzielnicy Malmoe Oxie w towarzystwie męża, który ją podwoził.

Szwecja. Beata Ratzman zaginęła. Policja podejrzewa męża o jej uprowadzenie

Jak podała gazeta "Aftonbladet", para była w trakcie rozwodu, a Beata Ratzman starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz sądowy zakaz kontaktu ze strony małżonka z powodu gróźb i przemocy, jakich miała doświadczyć. Wniosek o ochronę został jednak odrzucony.

Policja za zgodą bliskich opublikowała zdjęcie kobiety, a także zwróciła się z apelem do osób mogących widzieć srebrny samochód Suzuki, model Vitara z 2002 roku. Auto, jak się przypuszcza, ma związek z zaginięciem.

Od poniedziałku za pomocą helikopterów oraz psów tropiących przeczesywany jest teren pola golfowego w Oxie, gdzie znajdują się zbiorniki wodne. Rzecznik lokalnej policji Nils Norling zapewnił, że "zakłada się, że zaginiona osoba żyje".

RadioZET.pl/PAP/expressen.se/oprac. AK