Zamknij

Ciało kobiety znaleziono w lesie pod Malmo. To może być zaginiona Polka

21.11.2021 12:00

Szwedzka policja poinformowała, że w sobotę w lesie w Boekeberg, 20 km od Malmoe znaleziono zwłoki. Według mediów to ciało zaginionej pod koniec września Polki 32-letniej Beaty R.

Szwecja
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Beata R., 32-letnia Polka, jest poszukiwana od dwóch miesięcy. Według źródła, na które powołuje się szwedzka gazeta "Sydsvenskan", to właśnie jej ciało znaleziono w sobotę w lesie w Boekeberg, 20 km od Malmoe. 

Informację o miejscu znajdowania się zwłok miał ujawnić 50-letni mąż kobiety, który przebywa obecnie w areszcie pod zarzutem jej uprowadzenia.

Policja jednak nie potwierdza tożsamości osoby, której ciało odnaleziono. - Mogę jedynie przekazać, że natrafiliśmy na zwłoki zmarłej osoby - powiedział rzecznik lokalnej policji Rickard Lindqvist.

Szwecja. 32-letnia Beata zaginęła. Co się stało z Polką?

Beata R. zaginęła 24 września. Według mediów para była w trakcie rozwodu, a kobieta starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz objęcie męża sądowym zakazem kontaktów z powodu gróźb i przemocy, jakich miała od niego doświadczyć. Wniosek o prawną ochronę został jednak odrzucony.

Policja pod koniec września prowadziła poszukiwania Beaty R. na dużą skalę w dzielnicy Malmoe Oxie, ale nie przyniosły one rezultatu. W innym miejscu, przy stacji benzynowej w Ystad, dzieci odnalazły torebkę z telefonem i kartą płatniczą, które należały do Polki. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP