Zamknij

Beata Szydło w Hanowerze zachęca firmy do współpracy z Polską

Redakcja
24.04.2017 10:30
Beata Szydło w Hanowerze zachęca firmy do współpracy z Polską
fot. PAP

Premier RP Beata Szydło wraz z niemiecką kanclerz Angelą Merkel otworzyła targi przemysłowe w Hanowerze. – Polska to kraj bezpieczny, w którym wprowadzane są dobre zmiany dla przemysłu i przedsiębiorczości – mówiła polska premier, zachęcając zgromadzonych do współpracy z naszym krajem.

Beata Szydło w wystąpieniu otwierającym Hannover Messe zachęcała przedsiębiorców do współpracy z polskimi przedsiębiorcami. – Chciałabym zachęcić przedstawicieli niemieckich środowisk gospodarczych do bardziej aktywnego włączenia się w realizację wspólnych projektów inwestycyjnych z partnerami polskimi, których celem jest wdrożenie i komercjalizacja wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w dziedzinie nowych technologii – mówiła premier.

Zobacz także

Poza Beatą Szydło, na otwarciu Hannover Messe zjawili się również minister finansów Mateusz Morawiecki i minister nauki Jarosław Gowin. Ten pierwszy weźmie udział w podpisaniu umów pomiędzy firmami z Polski i Niemiec.

Targi Hannover Messe, które w tym roku odbywają się między 24 a 28 kwietnia, to największe tego typu targi w całej Europie i jedne z największych na świecie.

RadioZET.pl/PAP/strz