Zamknij

Szydło w Pekinie o prognozie Moody's: Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji

Redakcja
13.05.2017 18:47
Szydło w Pekinie o prognozie Moody's: Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji
fot. PAP

Premier RP podczas wizyty w Pekinie skomentowała w sobotę prognozę agencji Moody’s, która podniosła perspektywę ratingu Polski z negatywnej na stabilną. – Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji - oceniła w Pekinie Beata Szydło.

Agencja Moody’s potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A2. W ocenie agencji ryzyka fiskalne oraz inwestycyjne, a także niepewność polityczna w Polsce zmalały, podaje Polska Agencja Prasowa.

Zobacz także

Premier Beata Szydło w rozmowie z dziennikarzami z optymizmem odniosła się do ruchu Agencji Moody’s – Myślę, że wyniki będą jeszcze lepsze i prognozy będą jeszcze lepsze. Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji – komentowała.

Beata Szydło chwaliła dotychczasową pracę swojego rządu – Wprowadziliśmy program gospodarczy, który przynosi efekty i będzie jeszcze lepiej. Polska jest bezpiecznym, stabilnym państwem z dobrym klimatem dla gospodarki. Myślę, że kolejne miesiące będą pokazywały, że wyniki będą jeszcze lepsze – mówiła premier.

Polska partnerem Chin

Spotkania Beaty Szydło w Pekinie rozpoczęły wizytę polskiej szefowej rządu w Chinach, której kulminacyjnym punktem będzie udział polskiej premier w I edycji Forum Pasa i Szlaku.

RadioZET.pl/PAP/premier.gov.pl/strz