Zamknij

Szydło w Estonii: Polska i kraje bałtyckie chcą jedności UE w sprawie Brexitu

Redakcja
08.05.2017 20:51
Szydło w Estonii: Polska i kraje bałtyckie chcą jedności UE w sprawie Brexitu
fot. PAP

Premier Beata Szydło wzięła udział w spotkaniu premierów państw bałtyckich w Tallinie, gdzie podczas wystąpienia podkreśliła, że w negocjacjach z Wielką Brytanią po Brexicie Unia powinna zachować jedność.

Po tym jak Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii, kluczową sprawą dla państw członkowskich Unii stały się negocjacje warunków, na jakich odbywać się będzie współpraca po opuszczeniu wspólnoty przez Wyspiarzy. Szefowa polskiego rządu kilkukrotnie zaznaczała, że jednolity rynek UE jest dla Polski jednym z priorytetów. – To wymierny instrument integracji europejskiej przynoszący korzyści obywatelom – mówiła Beata Szydło.

Niepokojące sygnały

To, jak mają się sprawy wewnątrz Unii, nie pozwalają Polakom patrzeć w przyszłość z optymizmem. – Z różnych części Europy płyną niepokojące sygnały, które podważają ideę wspólnego rynku – mówiła premier RP, dodając, że Polska, Estonia, Litwa i Łotwa mają wiele wspólnych interesów.

Jak podaje PAP, gospodarz spotkania, premier Estonii Juri Ratas mówił, że podczas rozmowy poruszono cztery kwestie: bezpieczeństwa, połączeń energetycznych i transportowych oraz przyszłości UE.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz