Zamknij

Potężne wybuchy w Bejrucie. Nie żyje co najmniej 50 osób, tysiące rannych

04.08.2020 22:00
Potężne wybuchy w Bejrucie. Nie żyje co najmniej 50 osób, tysiące rannych
fot. AP/Associated Press/East News

Bejrut - wybuchy w centrum miasta. Co najmniej 50 osób zginęło we wtorek w wyniku potężnych eksplozji w stolicy Libanu, Bejrucie - miejscowa służba zdrowia. W sieci można obejrzeć transmisję na żywo z miejsca zdarzenia. Trwa akcja ratunkowa.

Bejrut – gigantyczny wybuch w centrum stolicy Libanu. W wyniku wtorkowej potężnej eksplozji w stolicy Libanu Bejrucie są setki rannych - poinformowała telewizja Al-Dżazira. Fala uderzeniowa, która powstała po wybuchu, spowodowała rozległe zniszczenia w wielu częściach miasta, głównie w centrum. Na razie zagraniczne media informują o 50 ofiarach śmiertelnych, powołując się na miejscową służbę zdrowia i 2700 rannych.

Zobacz także

Gigantyczne eksplozje w Bejrucie. Setki rannych, nie żyje 10 osób

Według lokalnych mediów eksplozja miała miejsce w porcie, gdzie magazynowane były materiały pirotechniczne. Al-Dżazira w relacji na żywo pokazywała unoszące się nad budynkami wysokie płomienie i gęstą chmurę dymu nad miastem.

Zobacz także

Według telewizji Al-Arabija odgłos wybuchu był słyszany 20 km od Bejrutu.

Zobacz także

Światowe agencje, powołując się na świadków zdarzenia, pisały o wylatujących szybkach z okien, urywających się sufitach i spadających balkonach. Spod gruzów wyciągani byli ludzie, spośród których wielu było zakrwawionych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/AFP/Reuters